Küba’dan Türk yatırımcılara teşvik! İşte büyük ekonomik atılım

23 Eylül
0

Küba Türk Yatırımcıları Teşvik Ediyor

Küba ülkeye yapılacak yatırımları arttırarak büyüme ve gelişme hedefini arttırmak için müthiş atılımlar yapmaya devam ediyor.

Küba’lı ekonomistler ve Küba serbest bölgesinin en önemlileri arasında gösterilen Mariel serbest bölgesi yöneticileri Türkiye’ye gelerek Türk işadamlarıyla görüştü.

Toplantıda bulunan Küba büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals toplantıyı överek,büyük bir stratejik öneme işaret etti.

Toplantıdaki iki isme dikkat çeken Alberto Gonzalez Casals,Küba’nın ticaret hacminde iki büyük aktör olarak lanse ettiği Mariel Serbest Bölgesi müdürü Ana Teresa Igarza ve Mariel Bölgesinin yatırım müdürü Ana Terasa Trujillo’nun varlığına işaret ederek, ülkedeki yatırımların kilit 2 isminin imza yetkisi bulunduğunu söyledi.

Küba ekonomisine can katacaklar

Bu iki isme özellikle bu toplantıda ulaşma şansına sahip olan Türk yatırımcılar,Küba’nın fırsatlar ülkesi olması,yatırımların yapılmasının aynı zamanda Latin Amerika’dan Kuzey Amerika’ya kadar ulaşma imkanına sahip olarak ekstra katmadeğer kazandığını belirtildi.

Küba Devlet Konseyi’nin iki üyesi olan Igarza ve Trujillo,yatırımlar konusunda son merci olarak imza kararına sahip iki önemli isim olmasının yanısıra ülkenin ekonomisinin gelişmesinde de büyük rol oynuyorlar.

Küba yatırım teşvikleriyle daha da büyüyecek

Ülkeye yapılan yatırımların turizm hacmini arttırarak var olan gelir seviyesini üst düzeye çıkarmayı amaçladığı ve dünyanın en büyük 7.adası konumunda olan Küba’nın daha büyük bir önemle dünya ekonomisinde gelişen en büyük güçler arasına kısa sürede girmesi bekleniliyor.