Küba Vizesi Nasıl Alınır?

5 Ağustos
0
You entered a video URL that isn't compatible with this shortcode.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba vizesi için Küba Büyükelçiliği ya da yetkili seyahat acentelerine başvurmak yeterlidir.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba Cumhuriyeti, Küba Adasından ibarettir. Büyük Antillerdeki, en büyük ve ikinci en kalabalık adadır. Başkenti Havanadır ve en büyük şehridir. Diğer başlıca şehirleri Santiago de Cuba ve Camayken dir. Küba’nın nüfusu 11 milyon civarındadır.
Küba Konsolosluğu, kendi ülkelerine gelmek isteyen yabancılara olan misafirperver yaklaşımıyla ün salmıştır. Bu yüzden vize başvurularınız sorunsuz gerçekleşecektir.En kısa zamandada vizeniz düzenlenecektir.Küba, Diplomatik (kırmızı), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) Pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize uygulamaz, ancak Umuma Mahsus (lacivert) pasaport sahibi vatandaşların, vize almaları gerekmektedir.
Başvurularınızı ve vize işlemleri ni kendiniz yapabileceğiniz gibi, bir acenta aracılığıyla da başvuruda bulunabilirsiniz.
Küba Vizesi için yolcunun sadece seyehat evraklarının olması yeterlidir.Mülakat konusunda uzun sıralar beklemek yada mülakatta çok ağır zor sorularla karşılaşmak gibi bir durum söz konusu değildir.Küba vizesi gayet kolay alınan bir vizedir.Vize alırken size sorulacak olan sorular ne zaman gidip ne zaman döneceğiniz orada nerede kalacağınızdır.Bir otel yada pansiyon olabilir yada bir arkadaşınızın evi olabilir orada gittiğiniz zaman kalacağınız adresi bildirmeniz mutlaka gereklidir.Bunun yanı sıra oraya ne amaçlı gittiğiniz sorulur.Ama bunlar zaten genel olarak sorulan sorulardır.Bunların dışında türkiyede ikamet ettiğiniz yerdeki kontaklarınız sorulabilir.Yaşadığınız adres,iş adresiniz,ev telefonunuz, e-posta adresi vs gibi yani herhangi bir şey olduğunda konsolosluk size ulaşmak istediğinde,türkiyede nasıl ulaşabileceğini bilmek istenecektir.Onun dışında çok ağır sorularla yani sorgu şeklinde bir uygulama yoktur.

Küba Vizesi için Başvuru Günleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10:00-17:00 saatleri arası vize için başvuru saatleridir.

Küba Vizesi İşlem Süresi

Küba vizesi için işlem sabah başvurularınızda gün içerisinde, öğleden sonra başvurularınızda en geç ertesi gün cevaplandırılmaktadır.

Ayrıca Küba, turistlere karşı dünya üzerinde en misafirperver davranan ülkedir.

Küba Video


Facebook Hesabınızla Yorum Yapın

Yorum Yapılmadı.